Kritiky v médiích

Kritika Il Trovatore

Jihočeské Divadlo České Budějovice 24.1. 2017

Opera plus

 „Leonora Jany Šafář Doležílkové ve vstupu příliš nevypovídala o tom, že ji mladá sopranistka lyrického charakteru zdaleka nezpívá jako svůj debut. Postupně však její výkon nabýval na jistotě a přesvědčivosti, nejvíce imponovalo soustředěné nosné sólo v Miserere a závěrečný obraz. Škoda, že nemohla v tomto bodu zjevné pěvecké aklimatizace, v oné kýžené míře vnitřního uvolnění, teprve začít.“

 

Kritiky 2014

Rozhovor pro Ostravan.cz (23.10.2014)

Jana Doležílková: Pokud tóny vycházejí z duše, bývá to důležitější než technika zpěvu
http://www.ostravan.cz/17395/jana-dolezilkova-pokud-tony-vychazeji-z-duse-byva-to-dulezitejsi-nez-technika-zpevu/

Kritiky 2013

OVB-online

Bouřlivým potleskem poděkovalo publikum Janě Doležílkové (Aida) a Mario Zhangovi (Radames) za úchvatný duet z Verdiho „Aidy“. Oba umělci zakončili společně s Vladimírem Chmelem nanejvýš vydařené «Grande Finale» Operního festivalu 2009 Gut Immling tercetem z „Trubadúra“. Nadšení posluchači odměnili všechny sólisty i orchestr s jeho dirigentkou živým potleskem do taktu Pijácké písně (Trinklied) z „La Traviaty“.
http://www.ovb-online.de/

Bayern kurier

Přesně něco takového si publikum žádalo, mohl by znít podtitulek. Zpívalo se italsky – jak festivalový sbor, který to zvládl mistrovsky, tak také sólisté. Všechny však svým zpěvem předčila Jana Doležílková, jako mrcha Lady Macbeth.
http://www.bayernkurier.de/

Kultur kurier

Návštěvníci se mohou těšit také na excelentní pěvce, mimo jiné na Lady Macbeth (Jana Doležílková), která „tuto zmiji, mrchu a potvoru vyzpívává vysoko a tvrdě“, tolik kritika, a na titulního hrdinu (Vladimír Chmelo), který „předvádí vše, od procítěné lyričnosti až po mužnou dramatičnost“, „slabocha i vůdce, takového, jakého ho chtěl mít Shakespeare“.
http://www.kulturkurier.de/newsletter_last_3711.html

OVB-online

Mě na celé čáře přesvědčila Lady mladé české sopranistky Jany Doležílkové. Přítomná v každé sekundě – a (poté, co po prvních minutách pominulo zřejmě nervozitou zapříčiněné vibrato) také hlasově působivá.
http://www.ovb-online.de/

Merkur online

Také ostatní role byly v Immlingu velmi kvalitně obsazeny: Jana Doležílková (Lady Macbeth) asi nepokoří rekordy v decibelech, má však ohromný hlasový rozsah, který ovládá bez jakékoli námahy, včetně koloratur.
http://www.merkur-online.de/